Co je D-BARF

Značka D-BARF nabízí krmivo pro dospělé psy nejlepší možné kvality, receptury byly sestaveny nutričními specialisty, veterinárními lékaři a zkušenými chovateli. Krmivo D-BARF je inspirované metodou Bone and Raw Food. Tzv. BARF je oblíben z důvodu přirozenosti krmiva plného „skutečného“ masa, ovoce a zeleniny a minimalizace vzniku krmivových alergií, které se u granulových krmiv hojně vyskytují.
 • Bílkoviny
 • Sacharidy
 • Vitamíny
 • Tuky
 • Vláknina
 • Minerální látky

D-BARF ve všech variantách svých krmiv dbá na vyváženost poměru jednotlivých živin, tedy bílkovin, sacharidů a tuků. Krmivo obsahuje i vhodné ovoce, zeleninu a bylinky pro doplnění vlákniny, vitaminů a minerálních látek. Přidané doplňkové látky, které jsou nutné pro optimální vyváženost složení krmné dávky, jsou uvedeny u v detailu krmiva. V současné době D-BARF prodává 150g a 300g balení, přičemž menší balení obsahuje malé kousky vhodnější pro menší plemena a větší balení velké kousky pro plemena střední a velká. Vybírat můžete z 5 masových variant: hovězí, kuřecí, zvěřinové, vepřové a rybí.

Bone And Raw FOOD

Mnoho majitelů psů zejména v posledních letech přechází na syrové krmivo, které je složené z různých příloh, masa a kostí. Ať majitele k BARFu vede postoj krmit masožravé zvíře co nejpřirozenějším krmivem, u kterého znají složení, nebo špatná zkušenost s granulemi, tak rozhodnutí je vždy individuální dle potřeb konkrétního psa.

BARF krmivo si můžete chystat sami doma, ale vyžaduje to pokročilou znalost, abyste psovi dodali všechny živiny včetně minerálních látek a vitaminů a nevhodným složením mu neublížili. Ačkoliv maso je žádoucí podávat syrové, některé suroviny je nutné tepelně upravit, jako brambory, luštěniny či rajčata. Také počítejte s vhodnými skladovacími podmínkami. Suroviny lidské a psí by se v ledničce neměly potkat.

Řešením mohou být již předpřipravená BARF krmiva, kde pouze věnujte pozornost jejich složení.

Zajímavosti a fakta k BARF

BARF není vhodný pro střídání s granulemi a s konzervami. Pokud se rozhodnete přejít na BARF krmivo, buďte důslední.

Mladí a zdraví psi si na BARF zvyknou rychleji než dospělí a nemocní psi. Doba zvykání si na BARF se pohybuje mezi 2 až 8 týdny. Je vhodné začít s proporcionálně menšími a stravitelnějšími surovinami, kdy omezíte třeba syrové kosti.

Maso by mělo tvořit největší podíl krmné dávky, tedy 50-60 %. Bílkoviny se postarají o růst svalové hmoty a správnou funkci orgánů. Vnitřnosti jsou v krmné dávce žádoucí, ale neměly by tvořit převahu. Do BARFu můžete zařadit i kosti obalené masem, ale pouze syrové. Tepelně opracované kosti, ať už vařené či pečené, mění svoji strukturu a jejich ostré úlomky mohou poškodit trávicí trakt psa.

Sacharidy jsou pro vašeho psa zdrojem energie a nakládejte s nimi opatrně. Pokud váš pes nemá dostatek pohybu, mohl by nadbytek sacharidů zavinit jeho tloustnutí.

I tuky mají v psím krmivu své opodstatnění. Jsou důležité kvůli mastným kyselinám, energii i vstřebatelnosti vitaminů rozpustných v tucích. Odměnou bude krásně lesklá srst vašeho psa.

Krmná dávka dospělého psa ve standardní kondici by měla činit 2 až 3 % jeho současné váhy. V případě, že potřebujeme, aby pes zhubnul, či naopak přibral, se krmná dávka ve výši 2 až 3 % vypočítává z požadované hmotnosti.

Proč je D-BARF tepelně zpracovaný?

A proč je naše krmivo tepelně zpracováno, přestože má metoda BARF základ v syrové stravě? Naší vizí je totiž přinést jistou míru komfortu pro situace, kdy nemáte možnost krmit přímo chlazeným/mraženým masem:

 • když potřebujete odjet na cesty a berete si pejska s sebou
 • když jste mimo domov a Vašeho pejska hlídají kamarádi/rodina, kteří nechtějí pracovat se syrovým masem
 • pro chvíle, kdy není čas, nálada nebo Vám dojde surovina v ledničce nebo v mrazničce
 • pokud jste začátečník a nejste si jisti správným složením krmiva, které by Váš pejsek měl dostat
 • a jednoduše vždy, když potřebujete mít nějakou rezervu
 • Garantujeme nejvyšší kvalitu vstupních surovin

  D-BARF se vyrábí v prostorách potravinářského provozu, kde jsou kladeny mimořádně vysoké nároky na hygienu zpracování. V kombinaci s prémiovou kvalitou vstupních surovin a díky dohledu vývojového týmu odborníků tak vzniká exkluzivní krmivo pro optimální výživu vašich mazlíčků.

 • Čistá příroda čisté produkty

  Provoz D-BARF je situován v těsné blízkosti CHKO Bílých Karpat. Čistota přírody nás podněcuje vyvíjet čisté produkty bez nadbytečné chemie a přídatných látek. V krmivu D-Barf najdete pouze maso, zeleninu, ovoce a doplňující složku vitamínů a minerálních látek pro dokonale vyvážené krmivo.

 • Lokální produkt

  Chceme mít pod kontrolou celý výrobní proces, což se nám daří i díky tomu, že máme výrobu v ČR, konkrétně pak ve Strážnici.

 • Podporujeme ochranu životního prostředí

  Snažíme se o udržitelnost výroby a minimalizovat plýtvání. Pokud máme možnost, tak využíváme lokální dodavatele, abychom suroviny nadbytečně nepřeváželi. Část našeho sortimentu je navržena tak, aby nevyžadovala chlazení při transportu či skladování, což vede jak k úsporám, tak chovatelskému komfortu. Pamlsky D-BARF drops zpracováváme z nevyužitých zbytků prémiových surovin, abychom měli co nejméně odpadu.

 • Prověřeno armádou

  Sterilaci za pomocí teploty a tlaku ve speciálních obalech máme prověřenou dlouhé roky v našem holdingu pro výrobu armádního jídla, které jsme vyvíjeli i pro norskou armádu. Museli jsme splnit požadavky na výživnost, chuť, lehkou hmotnost a snadnou přípravu i v extrémních podmínkách. Tyto nároky a získané zkušenosti umíme přetavit i do krmiva D-BARF. Vašemu psovi tak můžete dopřát výživné exkluzivní krmivo kdekoliv na cestách, v kterémkoliv ročním období a za jakýkoliv okolností.

 • Lepší manipulace skladování

  Řada našich produktů přináší komfortní manipulaci a nenáročné podmínky skladování. Pamlsky v podobě snacků či dropsů jsou lyofilizované, tedy sušené mrazem. Trvanlivé kompletky jsou zase sterilované ve speciální obale s bariérou a můžete je bezpečně skladovat při teplotě do 25 °C. Všechny 3 druhy krmiva tedy nevyžadují chlazené skladování a jejich trvanlivost je 24 měsíců. 

 • Ruční výroba

  Vaši mazlíčci si zaslouží tu nejlepší péči, a proto část naší výroby, jako je kompletace, probíhá ručně. Vytváříme tak nejen pracovní místa v regionu, ale i s láskou vytváříme pro vaše čtyřnohé členy rodiny výjimečné krmivo.